23. 9. 2021

Review: Sluneta Ústí nad Labem:NH Ostrava 86:72 (24:22,44:42,65:59)

Kolo: 2

Datum: 22.9.2021

SLUNETĚ se podařilo rehabilitovat za úvodní domácí selhání se Sokoly, přesto to na svém hřišti neměla opět jednoduché. Lepší druhou půlí si však po vyrovnaném poločase řekla o výhru 86-72.

Ostravský power forward Heinzl ještě ve 30. minutě trojkou snižoval na 63-59, ale v úvodu čtvrtého dějství domácí potáhl nečekaný muž Jan Karlovský, a byť se hosté 3:30 do konce ještě jednou dostali na čtyři body, domácí už pak dvěma trojkami zápas uklidili do bezpečí.

Vedli je Pecka (19+14 doskoků), Autrey (14+10 asistencí a 8 doskoků), Delvon Johnson (14+7 doskoků), Svejcar (12) a Karlovský (10+7 doskoků). Za NH odpovídali Vann (19+7 doskoků), Petr Bohačík (11) a Ubilla (10+7 asistencí). Domácím patřil lepší doskok (47-33, v útoku 14-7) a také trojky (13-8).

Ohlasy po utkání:

Adam Choleva (trenér Ostrava): ”Chtěl bych pogratulovat domácím k důležitému vítězství, oklepali se ze zápasu s Hradcem Králové. My jsme se chtěli držet s domácími celý zápas, aby v závěru znervózněli, ale stal se opak. Byli jsme to my, kdo přestal hrát, tahat to dopředu, doufali jsme, že to Many Ubilla rozhodne na pick-and-rollu, což se nestalo. Největší chyba je ale na doskoku, kde nás domácí přeskákali 50-33, navíc měli 19 útočných doskoků, to prostě nejde. Dalším faktorem pak je střelba za tři body, kde má Ústí padesátiprocentní úspěšnost, zatímco my jen třicet pět procent.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): ”Jsem rád za výhru proti soupeři, který například zápasem v Děčíně ukázal, že letos bude patřit ke kvalitním týmům. Nejvíc mě ale těší výkon, který jsme předvedli, jelikož v neděli jsem byl výrazně nespokojen jak s tím, co jsme předvedli v obraně, tak především v útoku. Jde vidět, že máme inteligentní hráče, protože během dvou dnů jsme dokázali udělat změny a myslím, že dnes se ten basketbal musel divákům líbit.“

Jiří Dedek (křídlo NH Ostrava): ”Tři čtvrtiny to bylo vyrovnané, stačili jsme domácím ve střelbě za tři i za dva body, zkrátka šlo o vyrovnaný zápas. Zlom nastal zhruba pět minut před koncem kvůli naší nedůslednosti v obraně, zbytečnými chybami a špatnou komunikací. V úplném závěru to pak podtrhly i lehké koše soupeře.“

Jan Karlovský (power forward SLUNETA Ústí): ”Jsme rádi za vítězství, protože po zápase s Hradcem Králové jsme byli docela dole. Dnes to podle mě byl týmový výkon, hodně nám pomohla lavička a diváci, což byl možná takový X-faktor. Rozhodla čtvrtá čtvrtina a ostravská zóna, která jí moc nešla, a my jsme přes ni dali pár lehkých bodů.“