Z Prahy odjíždíme s porážkou.

Z Folimanky odjíždíme s porážkou.

17. 10. 2021

Sovy kralovaly z trojek a brejků

NH se téměř poločas na pražské Folimance držela domácích Sov jako klíště, zejména díky bodům z útočných doskoků a 16 šestkám. Jenže pak za poslední čtyřminutovku druhé čtvrtiny stihla jen 4 body a domácí se čtyřmi trojkami odpoutali do rozhodujícího trháku na 48-38. Ve druhém poločase už hosté nebyli hrozbou.

USK, který přeskočil Opavu na třetí místo, se při výhře 92-78 opřel o kvartet Mangas (18), West (16), Vyroubal a Kyzlink (po 14). Za z pole jen 33procentní hosty odpovídali Ubilla (16+7 doskoků), Vann (14), Petr Bohačík (11+10 doskoků) a Heinzl (11). Domácí dominovali z trojek (43/11 - 22/2) i z brejků (33-19) a také méně ztráceli (11-18). Novou huť nespasila ani výhoda z šestek (28/19 - 39/32) a z druhých šancí (13-22).

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Prvních 18 minut jsme hráli super a drželi krok. Měli jsme vše pod kontrolou a pak za dvě minuty nám domácí utekli na deset bodů. Druhý poločas jsme nedodaržovali pokyny a měli jsme katastrofální střelbu za tři body 22/2. S takovou střelbou a osmnácti ztrátami se to nedá vyhrát. Zasloužená výhra domácích.”

Josh King (trenér USK Praha): ”Ostrava přijela dobře připravena. Věděli jsme, že budou vyšší a fyzičtější. Proto jsme se je snažili držet od koše. Jejich zóna 3-2 nás trochu zbrzdila, ale ve druhém poločase jsme odvedli slušnou práci, drželi spolu a našli cestu k výhře.“

Dominik Heinzl (power forward NH Ostrava): ”První poločas jsme se drželi. Měli jsme jen problém na doskoku, ale to se dá ještě přežít. V posledních dvou minutách prvního poločasu nám ale soupeř utekl na deset bodů. Ve druhém poločase to pokračovalo. Měli jsme problém s presem. Ztráceli jsme míče, nebyli jsme tak koncentrovaní v útoku a bohužel už jsme to nedotáhli zpátky.”

Marek Vyroubal (rozehrávač USK Praha): ”My jsme do toho utkání nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Měli jsme obrovské problémy na obraném doskoku. Z toho pramenilo, že jsme nemohli rychle dopředu a rozebírat obranu Ostravy. Potom, kdy jsme začali trochu zrychlovat, začali jsme Ostravu přehrávat, změnila obranu na zónu 3-2. Nechala nás střílet, my jsme trochu stagnovali s tím, kdo kde má stát, a jak na to hrát. Pak jsme si poradili a znovu nás posunula nahoru koncovka druhé čtvrtiny. Po poločasové přestávce už jsme udržovali skore na deseti bodech a víc, takže kredit patří nám.”