Kooperativa Faktor 1 on 1 Challenge zná svoje rozlosování.

Přidáno 13.01.2020, přidal Václav Mrkvica, přečteno 54x

Již v nedělli se uskuteční tradiční ASG a jejich doprovodné soutěže.

Teenager Luboš Kovář před akcí o 1000 eur:  
Porazit Douglase 1 na 1? Není to nereálné  

 
Ten nejmladší „vyfasoval“ toho vůbec nejtěžšího soupeře v osudí. Stále teprve 19letého power forwarda Svitav Luboše Kováře tak čeká obhájce trofeje z minulého All-Star a také úřadující MVP NBL Javonte Douglas. A kde? Přece ve čtvrtfinále vysoce magnetického rytířského klání ligové basketbalové exhibice, jímž je už třetí sezonu v řadě Kooperativa Faktor 1 on 1 Challenge o tisíc eur pro celkového vítěze. Na chytlavý česko-americký souboj, v němž se utkají jediní dva podkošoví hráči v turnaji, dojde v poločase nedělní All-Star Game v Ústí nad Labem (19. ledna), kde v soutěži bude hned 10 mužů, a některé basketbalové gladiátory tak čeká i předkolo čtvrtfinále. 
 
„Šance je vždycky. Když budu dobře bránit, soupeř něco netrefí a já budu trestat jeho chyby, nemyslím, že nemůžu postoupit dál. Ve čtvrtfinále jsem dostal jednoho z nejtěžších protivníků, ale postoupit není nereálné. Třeba budu mít štěstí a porazím ho. Hlavní je si věřit,“ nebojí se favorita ani trochu Luboš Kovář, který je mládežnickým reprezentantem a také nejmladším účastníkem celého turnaje 1 on 1.  
 
Další už jistou čtvrtfinálovou dvojici, již také určil dnešní los v centrále pojišťovny Kooperativa, tvoří hbitý děčínský guard Filip Kroutil a bodově stále plodnější pardubický forward z chorvatské basketbalové školy Ozren Pavlovič. 
 
„Pavlovič je kvalitní vysoké křídlo, navíc jde o leváka. Může využít hlavně svou výšku, a to jak při hře zády, tak i při střelbě přes obránce. Jeho výhoda se ale může obrátit v nevýhodu v obraně proti hbitějším a rychlejším útočníkům,“ říká na adresu svého soupeře Filip Kroutil. 
 
Zbývající dvě čtvrtfinálové dvojice jsou dané zatím jen z poloviny. V jedné bude playmaker USK Praha Ondřej Sehnal, který půjde na lepšího ze souboje předkola mezi kolínským Pawlem Krefftem a hradeckým Davidem Pekárkem. 
 
Ten soudí, že v předkole proti polskému křídlu Medvědů i v případném čtvrtfinále s dirigentem USK by měla být plusem jeho výška. „Tahle soutěž je ale velmi specifická a vyhrát může opravdu kdokoli. Sám se už nebudu speciálně připravovat a půjdu od jednoho souboje ke druhému,“ hlásí 201 čísel vysoký David Pekárek, který v Challengi ukáže, jaké se mu v posledních letech dostalo americké školy v NCAA.  

 

Poslední match-up utvoří rozehrávač domácího Ústí Josh Brown a lepší z duelu předkola mezi aktuálním top skórerem NBL Joshem Newkirkem z Ostravy a autorem čerstvých 25 bodů do nymburského koše Radkem Farským z Brna.  
 
Hraje se jen na polovině hřiště, přičemž předkolo, čtvrtfinále a semifinále vyhraje ten, kdo jako první získá 4 body. Až ve finále je to bodů pět. Za střelu uvnitř trojkového oblouku hráč inkasuje jeden bod, vně pak body dva, když na zakončení je vždy 14 sekund.  
 
PŘEDKOLO KOOPERATIVA FAKTOR 1on1 CHALLENGE: 
Pawel Krefft (BC GEOSAN Kolín, výška 193) – David Pekárek (Kingspan Hradec Králové, 201) 
Josh Newkirk (NH Ostrava, 187) – Radek Farský (mmcité1 Basket Brno,194)  
 
ČTVRTFINÁLOVÉ DVOJICE:  
Ondřej Sehnal (USK Praha, 191) – Krefft/Pekárek 
Josh Brown (SLUNETA Ústí, 191) - Newkirk/Farský 
Javonte Douglas (BK Olomoucko, 203) – Luboš Kovář (DEKSTONE Tuři Svitavy, 204) 
Filip Kroutil (BK ARMEX Děčín, 190) – Ozren Pavlovič (BK JIP Pardubice, 203) 
 

 

Další novinky

Nejčtenější články

přidáno 27.11.2016, přečteno 3505x

Seznamte se novou posilou! Přicházi Kevin Mays.

přidáno 01.05.2018, přečteno 3301x

Basketbalisté NH Ostrava již podruhé mistry republiky !

přidáno 20.10.2016, přečteno 3058x

Seznamte se s novou posilou! Přichází Deshawn Painter.

přidáno 23.11.2016, přečteno 2600x

Ukončení spolupráce s Isaacem Sevliem.