20. 11. 2019

Preview: Sluneta Ústí nad Labem vs NH Ostrava

Kolo: 11.

Datum: 20.1.2019

Před reprezentační přestávkou čeká ostravské basketbalisty zápas na ústecké Slunetě.  Na bezmála 5 hodinovou cestu se tentokrát vydávají Slezané s cílem pokusit se napravit sobotní domácí zaváhání s Hradcem a zároveň se porvat o výhru. 4

Ačkoliv se to nemusí zdát, tak jde o souboj sousedů v tabulce. Sluneta drží 8. místo s bilancí 5:5. Ostravané pak 9. místo s bilancí 2:7.

Severočeši před touto sezónou posílili napříkad o Lukáže Bažanta, který v loňské sezóně nastupoval za ostravský tým.  V letošní sezóně zapisuje prozatím 4,1 bodů  na zápas za 17 minut.  Daleko větší nebezpečí pro prozatím dost propustnou obranu Slezanů bude jistě znamenat  Ladislav Pecka. Ten se naposledy blýskl vítěznou střelou v derby s Děčínem. Nejenom na něj si tedy bude muset tým z města hutí a oceli dát pozor. Zápas můžete sledovat na TVCOM. Odkaz již níže.

Štěpán Svoboda před zápasem  : "Zítra nás čeká dlouhá cesta a těžký soupeř z Ústí. Chceme se oklepat z poslední porážky a porvat se o vítězství."