3. 4. 2019

Review NH Ostrava : Kingspan Hradec Králové.

Datum: 3.4.2019

Kolo: 10.

V 10. kole nadstavby se před domácím publikem opět představili hráči Nové huti tentokrát v souboji s Hradcem Králové. V minulém vzájemném střetnutí v hale Tatran odcházeli hosté s těžkým debaklem a rozhodně nechtěli nic podobného zažít znovu. Začátek zápasu byl z obou stran velmi vlažný a diváci měli pocit, že jsou na přípravném zápase. K vidění bylo spoustu chyb a nevynucených ztrát. První periodu dokonce vyhráli hosté . Pak však domácí zabrali na vyšší stupeň a svého soupeře do poločasu dokázali dorovnat tak, že se do šaten šlo za stavu 43:43. Po příchodu z nich pak domácí šli přes svého soka, kterému docházeli síly. Hradec přijel pouze v 8 hráčích.  Naopak kouč domácích měl k dispozici kompletní kádr a tak již za pohodlného vedení mohl dát prostor celé lavičce.  Toho do puntíku využil zejména Honza Koloničný, který za necelých 7 minut stihl 14 bodů a po zásluze byl vyhlášen MVP zápasu. Dál se výborně činil také Milan Stanojevič, který si připsal 15 bodů. Nyní čeká ostravské borce zápas v Kolíně a následně 10. dubna uzavřou sezónu zápasem s USK Praha. Ten se bude hrát v 18 hodin.

Body Ostravy: 15 Stanojevič, 14 Koloničný, 12 Bažant,  10 Zaharijevič (9 doskoků), 7 Bohačík, 8 Nábělek a Boggs, 6 Barham a Alleyn, 2 Svoboda a Choleva

Body Hradce: 17 Marquadt, 13 Peterka, 11 Kolář a Canda, 10 Lošonský, 5 Mráz  a Stamenkovic, 4 Sedmák

Doskoky: 38:33